Masło do masażu ciała- Twoja skóra na pewno je pokocha

Podczas masażu zwykle wykorzystywane są rozmaite olejki. Dzięki ich zastosowaniu ruchy masażysty są bardziej płynne, a tym samym zabieg jest znacznie przyjemniejszy. Okazuje się jednak, że tradycyjny olejek może z powodzeniem zastąpić masło do masażu ciała. Najczęściej ma ono gęstą, kremową konsystencję i zawiera znacznie więcej substancji odżywczych, które korzystnie wpływają na skórę. Choć nie daje takiego poślizgu jak olejek, to absolutnie nie jest to jego wadą. Wprost przeciwnie. Dzięki bogatej formule masaż wykonywany przy użyciu masła jest głębszy i dokładniejszy.

Masło do masażu ciała i jego właściwości

Masła do masażu ciała to wyjątkowe kosmetyki. W ich składzie zwykle znaleźć można cenne substancje odżywcze pozyskiwane głównie z roślin. Marokański olejek arganowy, olej konopny, lniany, masło Shea, ekstrakt z pomarańczy, guarany czy imbiru to aktywne składniki, jakie najczęściej zawiera masło do masażu ciała. Dzięki zastosowaniu tych wyjątkowo skutecznych w działaniu naturalnych substancji skóra dostaje to, co jest dla niej najlepsze.

Regularnie używane masło do masażu ciała przynosi Twojej skórze mnóstwo korzyści. Staje się ona aksamitnie gładka i elastyczna. Zdecydowanie poprawia się jej napięcie. Błyskawicznie znika też nadmierna suchość. Jednak stosowanie tego kosmetyku nie ogranicza się wyłącznie do widocznych gołym okiem efektów. Aktywne składniki wnikają bowiem w głąb skóry i wspomagają procesy regenerujące. Niektóre z substancji zawartych w maśle do masażu mają też działanie antyoksydacyjne. Tym samym skutecznie zapobiegają procesom starzenia się skóry.

Jakie masło do masażu wybrać?

Każda skóra ma inne potrzeby. Dlatego tak ważne jest, aby przy wyborze masła do masażu ciała sugerować się jej kondycją. Na rynku dostępne są przeróżne ich rodzaje, co znacznie ułatwia wybór odpowiedniego kosmetyku. Jeśli Twoja skóra jest szorstka i nadmiernie przesuszona najlepszym rozwiązaniem będzie masło do masażu bogate w substancje, które zadbają o właściwe jej nawilżenie. Świetnie się sprawdzą preparaty bazujące na maśle Shea. Zawiera ono witaminy i jest bogate w składniki odżywcze, które kompleksowo zadbają o suchą skórę.

Nieco inne potrzeby ma skóra, pod którą kryje się nadmierna tkanka tłuszczowa, a co więcej, objęta cellulitem. Potrzebuje ona masażu poprawiającego mikrokrążenie i procesy metaboliczne. W takim przypadku doskonale sprawdzi się masło do masażu bogate w aktywne składniki, które pobudzą krążenie krwi, przyspieszają spalanie tłuszczu i pomogą zredukować cellulit.

Masła do masażu ciała to preparaty, które cieszą się coraz większą popularnością. Świetnie sprawdzają się zarówno podczas zabiegów wykonywanych w domowym zaciszu, jak i tych w profesjonalnych gabinetach masażu. Warto po nie sięgać, ponieważ mają one niezwykle korzystny wpływ na skórę.