Australia – dla żądnych przygód

Jeśli masz chęć na egzotyczne podróże, koniecznie wybierz się do Australii. To państwo-kontynent liczy sobie niespełna 26 milionów mieszkańców i posiada wiele miejsc, które z pewnością warto odwiedzić. Oto najistotniejsze powody, dla których opłaca się wybrać w trwającą niemalże dobę podróż samolotem.

1. Piękne pustynie

Aby zobaczyć, w jaki sposób kwitnie miejsce, w którym nikt nie spodziewa się życia, należy wybrać się do Australii we wrześniu. Właśnie wtedy na piaskach pustynnych można zobaczyć przepiękną florę w rozkwicie. Uwaga: taka okazja trafia się jedynie raz do roku i trwa zaledwie kilkanaście dni, bowiem pustynna roślinność właśnie na tyle czasu pokrywa się kwiatami.

Oprócz tego, na każdym niemalże kroku można spotkać egzotyczną, przykuwającą uwagę roślinność. Pokrywa ona skwery, a także parapety budynków i wiele innych miejsc.

2. Rafa koralowa

Każdy z pewnością choć raz oglądał filmy z nurkowania na rafach i zastanawiał się, jak to jest. Potwierdzamy – to zdecydowanie miejsce warte odwiedzenia. Choć wiele osób twierdzi, że Wielka Rafa Koralowa jest przereklamowana, uważamy że warto poddać to własnej ocenie.

Jeśli poszukujesz miejsca spokojniejszego – polecamy zaciszną Ningaloo Reef, która jest stosunkowo mało popularna wśród turystów. Jednocześnie, zapewnia łatwy dostęp do rafy i pokazuje wszystko, co w niej najpiękniejsze.

3. Wina

W Australii można wypić jedne z najlepszych win na świecie. Dodatkowo, wbrew obawom wielu, w tym kraju wcale nie jest drogo! Przekonaj się o tym sam, wypróbowując przepyszne lokalne alkohole czy inne produkty. Mawia się, że to w Melbourne można wypić najlepszą na całym świecie kawę. Warto to sprawdzić!

4. Ludzka mentalność

W Australii ludzie są zupełnie inni niż w Polsce. Przez cały dzień towarzyszy im uśmiech, a także są znacznie przyjaźniej nastawieni do obcych niż Polacy. Nikogo w Australii nie zaskoczy, gdy nieznana im osoba podchodzi i komplementuje buty czy pyta o miejsce zakupu torebki. Otwartość i ciepło to cechy charakterystyczne tych ludzi!

W Australii można spotkać się również z dużo większą swobodą: podczas gdy kraj ten jest raptem 1/4 mniejszy od Europy, mieszka w nim niespełna 30 razy mniej osób! To naprawdę pozwala odetchnąć pełną piersią: tłumy potrafią być naprawdę przytłaczające i męczące.

5. Najpiękniejsze plaże

Każdy, kto choć raz miał szansę zobaczyć australijskie plaże, z pewnością potwierdzi: nigdzie indziej nie ma bielszego i milszego w dotyku piasku. Stąpanie po nim jest prawdziwą przyjemnością! Jeśli chcesz się o tym przekonać, odwiedź biuro podróży egzotycznych i zaplanuj swoją wymarzoną podróż!