Jak dobrać makijaż do swojej urody? Najważniejsze zasady

Często widzimy różne makijaż pokazane na modelka i niezwykle nam się one podobają. Chcemy też tak wyglądać! Udajemy się więc do makijażystki lub same próbujemy odwzorować makijaż, jednak okazuje się, że na nas nie jest już taki piękny. Gdzie leży problem? Dlaczego nie wyglądamy dobrze w makijażu, który przecież tak nam się podoba? Chodzi tu o odpowiednie dobranie stylu do naszej urody! Każda z nas jest wyjątkowa i potrzebuje indywidualnego podejścia do makijażu!

Kolorystyka w makijażu – jaką ją dobrać?

Po pierwsze, w makijażu bardzo ważne są kolory. Musimy wybrać takie barwy, które będą pasowały zarówno do naszych oczu, włosów, jak i karnacji. Najważniejsze jest tutaj dobranie odpowiednich cieni do powiek. Takie kosmetyki jak podkład, bronzer, rozświetlacz itp. jest dużo łatwiej znaleźć. Po prostu trzeba dobrać kolor odpowiadający naszej karnacji. Jednak cienie do powiek dobieramy na podstawie koloru naszych oczu. Na jakiej zasadzie się to odbywa? Wystarczy spojrzeć na koło barw i z niego wziąć przeciwległe kolory! Takie przeciwieństwa pięknie wybijają siebie nawzajem, a co za tym idzie, podkreślimy swoją tęczówkę.

Typy urody a makijaż – jak to się łączy?

Jeśli chodzi o urodę, to wyróżnia się cztery podstawowe jej typy. Każdy z nich nazywa się inną porą roku: wiosna, lato, jesień i zima. Więcej o tym rozróżnieniu przeczytasz na http://www.e-stylist.pl. Każdy typ ma inny rodzaj karnacji, inny kolor włosów oraz inne odcienie oczu. Na tej podstawie ustalono szereg barw, które pasują do poszczególnych pór roku w urodach. Warto kierować się tym podziałem, gdyż łatwiej jest wybrać poszczególne kosmetyki. Nie chodzi tu tylko o sam kolor np. podkładu. Warto zwrócić uwagę, jakie odcienie danego koloru do nas pasują! Na przykład, jeśli nasz typ urody to wiosna, to warto wybrać podkład wpadający w tony brzoskwiniowe!

Idealny makijaż – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Bardzo ważna kwestia to także zwrócenie uwagi na kształt oka, twarzy, nosa czy ust. W zależności od tego trzeba dobrać odpowiednią technikę w makijażu. Wiele przydatnych filmów instruktażowych można znaleźć na przykład na YouTube! Tak będzie zdecydowanie prościej poznać najlepsze techniki stosowane przy opadającej powiece, konturowaniu twarzy czy optycznym powiększaniu ust. Warto korzystać z takich sposobów! Dzięki temu można podkreślić urodę, ale także ukryć drobne mankamenty, które nam się nie podobają.