Jak pielęgnować włosy w zależności od porowatości?

Nie ma włosów brzydkich – są tylko te, o które nieodpowiednio się dba! Obecnie temat “włosingu” jest bardzo popularny. Coraz więcej osób zaczyna interesować się tym tematem i świadomie podchodzić do pielęgnacji. Z każdych włosów można stworzyć coś pięknego, a przede wszystkim – zadbanego i zdrowego! Trzeba jednak wiedzieć, że trzeba pielęgnować zarówno same pasma, jak i skórę głowy, a także dbać od wewnątrz – przez odpowiednią suplementację! Dziś jednak skupimy się na doborze pielęgnacji odpowiedniej do porowatości włosów!

Włosy niskoporowate – jakie kosmetyki stosować?

Jeśli Twoje włosy są gładkie, zdrowe i proste, to najprawdopodobniej są one niskoporowate. Charakteryzują się one także brakiem podatności na kręcenie czy inną stylizację. Problemem, który można przy nich napotkać, jest też brak objętości. Warto więc stawiać na kosmetyki unoszące włosy u nasady. Jeśli chodzi o odżywki, to przy niskiej porowatości najlepsze będą te humektantowe. Szampon nie powinien zawierać dużej ilości emolientów, a jeśli olejujemy włosy, to stawiajmy na te oleje, które są nasycone. Taka pielęgnacja będzie idealna dla niskoporów! Pamiętaj jednak, że przy takich włosach nie powinno przesadzać się z ilością kosmetyków, aby ich zbytnio nie obciążyć.

Pielęgnacja włosów średnioporowatych

Przy tym typie włosów mamy do czynienia z wyśrodkowaniem cech niskoporów i wysokoporów. Tak więc są one z jednej strony dość proste, jednak podatne na stylizacje i kręcenie. Nie ma problemów z objętością, ale mamy też skłonność do puszenia się kosmyków przy wysokiej wilgotności. Tak więc zadbanie o taką mieszankę cech nie jest proste! Wchodzi tutaj temat równowagi PEH. Powinniśmy stosować zarówno kosmetyki proteinowe, jak i emolientowe i humektantowe. W zależności od tego, w jakiej kondycji akurat są włosy, tak powinniśmy dobrać kosmetyki! Ważnym elementem są końcówki włosów – powinniśmy je zabezpieczać, gdyż są podatne na uszkodzenia mechaniczne!

Jak dbać o włosy wysokoporowate?

Wysoka porowatość to zwykle włosy kręcone albo zniszczone przez nadmierną stylizację czy też farbowanie. Powinniśmy je jak najbardziej nawilżać, a więc powinniśmy stosować emolienty. Warto też zwrócić uwagę na to, czy nasze włosy mocno się puszą. Jeśli tak, to najprawdopodobniej chcą się one kręcić! Warto spróbować pielęgnacji wydobywającej skręt! Koniecznie wybierz też oleje, które są wysokonienasycone. Całość stworzy idealną podstawę do odbudowy włosów!
To już wszystkie wskazówki! Po więcej informacji o pielęgnacji zajrzyj na stronę: ohbeautywarsaw.pl.