Popularne usługi finansowe i produkty bankowe

Usługi finansowe to przede wszystkim różnego rodzaju kredyty i pożyczki bankowe oraz usługi parabanków. Popularne usługi finansowe to między innymi kredyt hipoteczny i pożyczka dla młodych przedsiębiorców.


Pożyczka na rozwój firmy to spory zastrzyk gotówki w czasie wchodzenia na rynek. Dodatkowe pieniądze pozwalają zakupić dobrej jakości maszyny oraz niezbędne akcesoria do pracy. Raty są najczęściej elastyczne, klienci mogą dowolnie ustalić ilość i wysokość spłacanych rat. Kwota pożyczki niekiedy wynosi nawet kilkanaście tysięcy złotych.


Doskonale gdy raty są malejące, gdyż w takiej sytuacji wraz z upływem czasu należy spłacać coraz mniejsze raty. Takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe. W okresie świątecznym oraz w okresie wakacyjnym banki kierują różne ciekawe oferty do swoich stałych klientów. Często doradca finansowy przygotowuje również indywidualną ofertę, według potrzeb i możliwości klienta.

Wiele młodych osób, które nie posiadają stałego dochodu decydują się na skorzystanie z oferty parabanków. Tak zwane chwilówki, czyli pożyczki pochodzące od specjalistycznych firm niosą ze sobą spore ryzyko. Kwota pożyczki zazwyczaj nie jest zbyt wysoka, gdyż nie przekracza ona kilku tysięcy złotych. Kredyt najczęściej jest wysoko oprocentowany, a czas spłaty bardzo krótki. Przez takie reguły klienci często popadają w jeszcze większe problemy finansowe. Brak regularnej spłaty grozi natychmiastowymi konsekwencjami.

Gdy z powodu złej sytuacji finansowej konieczne jest wzięcie pożyczki warto udać się do oddziału renomowanego banku i porozmawiać z doradcą klienta o aktualnie obowiązującej ofercie. Aby otrzymać kredyt należy spełnić kilka warunków. Niezbędne jest przedstawienie zaświadczenia o dochodach i nie figurowanie w rejestrze dłużników.

Gdy dana osoba w przeszłości zalegała ze spłatą zobowiązania może okazać się, iż jej dane umieszczone zostały w takim rejestrze. Niestety jest to spora przeszkoda i z tego powodu bank najczęściej przysyła odmowną decyzję. Wstępny wniosek można złożyć na stronie internetowej banku, bez wychodzenia z domu. Takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe. We wniosku należy podać podstawowe dane, jak na przykład imię i nazwisko, miesięczny dochód, rodzaj umowy o pracę oraz liczbę osób na utrzymaniu i proponowaną kwotę pożyczki.

Pracownik banku kontaktuje się z zainteresowaną osobą w ciągu kilku godzin. Czas oczekiwania na decyzję wynosi kilka dni roboczych. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze przelewane są na konto klienta w ciągu kilku godzin.