Rakiety tenisowe – ile trzeba zapłacić za dobry model na start?

Ceny rakiet do tenisa są zróżnicowane. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, gdy zamierza się kupić nową rakietę tenisową? Doradza sklep dotenisa.pl!

Przy zakupie wyposażenia jak rakieta tenisowa bardzo często pojawiaj się różne pytania dotyczące jej doboru oraz ceny. Czy dla początkującej osoby dobrym wyborem będzie droga rakieta, a może lepiej zdecydować się na tańszy model? Przeglądając rakiety tenisowe w sklepie dotenisa.pl można zauważyć, że przedział cenowy jest spory. Na jaki wydatek trzeba się zatem przygotować?

Jaką rakietę tenisową kupić na start?

Rakiety tenisowe są dostępne w zróżnicowanych wariantach, wśród których dostępne są również modele przeznaczone specjalnie dla osób początkujących.

Początkujący gracz potrzebuje rakiety, która będzie lekka i wytrzymała, a także będzie zapewniała wysoki komfort gry i będzie wybaczała drobne błędy, jakie mogą pojawić się w jej trakcie, na przykład przy niedokładnych odbiciach.

Wobec tego polecane są wtedy najczęściej rakiety tenisowe w sklepie dotenisa.pl wykonane z kompozytu grafitowego, o niskim ciężarze, które mają większe główki i balans lekko neutralny w kierunku rączki. 

Jeżeli chodzi o marki, najlepiej postawić na rakiety tenisowe od popularnych producentów, którzy znani są z jakości swoich wyrobów. Dzięki temu można mieć pewność, że sprzęt będzie dobrej jakości i posłuży na długi czas.

Rakieta tenisowa – cena

Ceny rakiet tenisowych są zróżnicowane, wobec tego tedy, gdy planuje się zakup takiego sprzętu, można spotkać się zarówno z modelami kosztującymi około 100 złotych, jak i tymi, których koszty to nawet ponad 1000 złotych.

Gdy poszukuje się rakiety dla początkującego gracza, nie zaleca się jednak kupowania modeli profesjonalnych, które dedykowane są dla bardziej zaawansowanych osób. Taka rakieta może utrudniać naukę gry i szybciej się zniszczyć, więc będzie ona po prostu mało opłacalnym wydatkiem.

Wobec tego dla początkujących bardzo często rekomendowane są rakiety tenisowe w sklepie dotenisa.pl w cenie od około 150 do 300 złotych. W takim przedziale cenowym można zakupić rakiety od popularnych producentów, wykonane z dobrej jakości materiałów, które są lekkie i trwałe.

Czy warto kupować rakiety tenisowe przez internet?

Rakieta tenisowa może być zakupiona w sklepie stacjonarnym lub w sklepie internetowym. Gdzie warto zdecydować się na kupno potrzebnego sprzętu do gry?

Osoby początkujące, które jeszcze nie wiedzą, na jaką rakietę tenisową warto się zdecydować, najczęściej udają się do sklepów stacjonarnych. To właśnie tam można sprawdzić różne modele rakiet i porównać je ze sobą, aby dobrać taką, która będzie najlepszym zakupem. Sprzedawca może też doradzić, na jaki sprzęt warto się zdecydować, aby gra była komfortowa i efektywna.

Gdy natomiast wiadomo, jaka rakieta będzie najlepsza, w takim przypadku można szukać ofert w sklepach internetowych, na przykład zdecydować się na rakiety tenisowe w sklepie dotenisa.pl, gdzie ceny są bardzo przystępne w porównaniu do ofert w wielu sklepach działających stacjonarnie.