Twój e-PIT – jak rozliczyć PIT-37?

Od 15 lutego 2020 roku trwa okres rozliczeniowy za ubiegły rok. Każdy podatnik musi wypełnić swoją deklarację lub też skorzystać z gotowej dostępnej na portalu podatki.gov.pl. Większość ludzi bardzo chętnie skorzysta z gotowego, wstępnie rozliczonego. Jednak nie wszyscy wiedzą, że samodzielne wypełnienie deklaracji daje nam wiele możliwości. Czy wiesz jakie ulgi i odliczenia Ci przysługują? Czy rozliczasz PIT-37? Zapraszamy do lektury, aby dowiedzieć się wszystkiego o Twój e-PIT.

PIT 2019 – co trzeba wiedzieć o rozliczeniu za zeszły rok?

Okres rozliczeniowy za rok 2019 miał trwać do 30 kwietnia 2020 roku. Jednak z powodu sytuacji w Polsce i na całym świecie został on przedłużony. Deklaracje będzie można składać do 1 czerwca. Ale uwaga! Jeśli do 30 kwietnia nie zalogujemy się na portal podatki.gov.pl i nie odrzucimy, wprowadzimy zmian lub samodzielnie nie zaakceptujemy deklaracji, to z dniem 30 kwietnia zostanie ona automatycznie zatwierdzona. Dlatego jeśli chcemy skorzystać z ulg i odliczeń, powinniśmy jak najszybciej zająć się swoim PIT online.

PIT-37 – co trzeba o nim wiedzieć?

Ten rodzaj PIT jest najpopularniejszy. Większość podatników otrzymuje właśnie te deklarację. Dotyczy ona pracowników, zleceniobiorców, emerytów oraz rencistów, którzy rozliczają jedyne źródła przychodu. Muszą być one opodatkowane w skali 18% lub 32%. W każdym innym przypadku obowiązywać będzie inny PIT. Jeśli jednak oprócz przychodów w tej skali podatkowej otrzymujesz także inne przychody, to również rozliczysz PIT-37, ale wraz z deklaracją PIT-27 lub inną, odpowiednią dla rodzaju przychodów. PIT-27 dotyczy ryczałtu.

PIT online – jak rozliczyć się przez Internet?

Od 15 lutego można rozliczyć PIT-37 za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Jeśli jednak zależy nam na dokładnym sprawdzeniu i uzupełnieniu wszelkich danych, powinniśmy skorzystać z aplikacji online do rozliczania. Możemy w niej wczytać dane z Twój e-PIT. Mamy jednak dużo więcej możliwości działania z ulgami, odliczeniami i sprawdzeniem wszelkich danych. E-pity do jedna z najlepiej działających i sprawdzonych aplikacji do rozliczania pit online. Warto więc z niej skorzystać. Jest bardzo intuicyjna i naprowadza nas na informacje, które powinniśmy uzupełniać. 

Gdzie znaleźć informacje o dostępnych ulgach do PIT-37?

W każdej deklaracji podatkowej możemy dodać ulgi i odliczenia. Warto zapoznać się ze wszystkimi, które nam przysługują. Na stronie e-pity znajdziemy wszelkie istotne informacje podane w czytelny i przystępny sposób. Nie tylko na temat PIT 37, ale o wszystkich rodzajach PIT. Przed przystąpieniem do samodzielnego rozliczenia dokładnie zapoznajmy się z dostępnymi na stronie artykułami. Będziemy mieć wtedy pewność, że wszystkie rubryki w deklaracji uzupełniamy poprawnie i korzystamy ze wszystkich przysługujących nam ulg. Unikniemy tym sposobem błędów, które następnie będą potrzebowały korekty. Załatwmy sprawę rozliczenia podatku raz, a porządnie dzięki PIT online!