Kiedy chcemy schudnąć z brzucha

Która z nas nie marzy o idealnej figurze? Oczywiście idealna figura dla każdej kobiety może oznaczać coś zupełnie innego. Mało która pani zadowolona jest ze swojej figury, zazwyczaj przeszkadzają nam drobne fałdki, tłuszczyk zgromadzony w oponce, cellulit. Chciałybyśmy się pozbyć tych kompleksów, ale jakoś nie możemy wziąć się w garść i przyłożyć do odpowiednich ćwiczeń i diety. Ale może warto wyznaczyć sobie małe kroki, aby osiągnąć ten duży cel? Tak zapewne będzie prościej i cel stanie się osiągalny. Jak schudnąć z brzucha? Oto kilka prostych porad, które powinny pomóc nawet największym leniuchom!


Po pierwsze- woda. Nie od dziś wiadomo, że picie dużej ilości wody oczyszcza organizm z toksyn, sprawia, że przemiana materii jest szybsza, ciało staje się bardziej jędrne i odzyskuje blask. Już samo to poprawi nasz wygląd zewnętrzny,a jeszcze nie zaczęliśmy ćwiczyć!

Zawsze po przebudzeniu wypijajmy szklankę ciepłej wody, z odrobinką cytryny oraz miodu, jeśli ktoś go bardzo lubi. Szklanka ciepłej wody sprawi, że organizm zacznie pracować, a brzuch otrzyma pierwszą porcję ciepłego napoju, zacznie wiec się spalanie. Oczywiście nie wolno poprzestawać na jednej szklance wody dziennie. Powinniśmy wypić ich co najmniej osiem, czyli około dwa litry.

Jeśli na samym początku naszego odchudzania wypijemy zaledwie litr, to nic złego. Z czasem będziemy chcieli pić coraz więcej wody, a organizm zacznie lubić ten smak i sam się będzie domagał porcji nawilżania.


Po drugie- dieta. Nie wprowadzajmy od razu restrykcyjnych diet i nie ograniczajmy wszystkiego, co nam smakuje. Stukiem tego będzie rzucenie się na jedzenie po kilku dniach. Dieta powinna być po prostu zdrowa i urozmaicona, a ilość spożywanych kalorii dostosowana do naszego trybu życia. Jeśli dużo się ruszamy, potrzebować będziemy solidniejszego paliwa. Jeśli nasza praca polega na siedzeniu w biurze za biurkiem, zdecydowanie ograniczmy ilość zjadanych kalorii.

Nie ograniczajmy warzyw i owoców- powinny stanowić podstawę w naszej kuchni. Marchew, buraki, brokuły i pomidory to źródła wielu minerałów, których nasz organizm potrzebuje. Jedzmy je więc ze smakiem.


Po trzecie- ćwiczenia! Brzuch nie zrobi się magicznie płaski tylko od picia wody i jedzenia warzyw. Musimy się ruszać, i to codziennie. Zacznijmy od przysiadów- po wstaniu z łóżka rano rozciągnijmy się, a następnie zróbmy dziesięć przysiadów. To samo wieczorem. Z czasem dojdą do tego podskoki, które świetnie wpłyną na nasz brzuch i pośladki.

Warto zapisać się na siłownię, nawet jeśli nie będziemy chodzić codziennie, to wystarczy raz w tygodniu na początek- trochę biegania na bieżni lub godzinne grupowe ćwiczenia dadzą super efekty!