Zwiedzanie Lwowa – najpopularniejsze atrakcje turystyczne.

Lwów to bardzo ładne i ciekawe miasto położone na pograniczu wschodnie Roztocza i Wyżyny Podolskiej Ukrainy. Miejscowość ta jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, lotniczym, kolejowym i drogowym. Ponadto jest zabytkiem historycznym, kulturowym, a przede wszystkim ośrodkiem turystycznym. Co warto zobaczyć we Lwowie?

Jakie atrakcje turystyczne warte są odwiedzenia?


Lwów to bardzo magiczne miasto pełne zabytków i oryginalnych tworów architektury. Panujący tam klimat pozwala wtopić się w unikalny charakter miasta i kulturę jego mieszkańców.
Jakie można wyróżnić najbardziej popularne atrakcje turystyczne?
Lwowski Rynek – miejsce to przyciąga rzesze turystów. W centrum rynku umiejscowiony jest Nowy Ratusz, a plac otoczony zabytkowymi kamienicami. Życie na rynku lwowskim tętni zarówno w dzień i jak wieczorami, a turyści z całego świata mogą skosztować lokalnych wyrobów, alkoholi czy spacerować wśród urokliwego otoczenia.


Pera Lwowska – to jeden z najbardziej znanych budynków Lwowa. Piękna, zaprojektowana przez Zygmunta Gorgolewskiego budowla, jest jednym z symboli ukraińskiego miasta. Przy budowie i wyposażeniu obiektu wówczas użyto wielu nowinek technologicznych i technicznych, a samo wnętrze odznacza się niesamowitymi zdobieniami i malowidłami. Fasady i sufity wystrojone są malunkami przedstawiającymi sceny z polskich oper, jak również pięknymi elementami takimi jak kurtyny czy zasłony.
Wzgórze Zamkowe – na którym jeszcze w XIX wznosił się piękny, obronny zamek, który w późniejszym okresie został rozebrany przez Austriaków. Obecnie wzgórze to jest miejscem widokowym, z którego rozpościera się piękny i romantyczny widok na panoramę miasta i okolic.


Cmentarz Łyczakowski – to miejsce pełne pięknych i zabytkowych rzeźb stanowiących pomniki bardziej lub mniej znanych osobistości, pochowanych na lwowskim cmentarzu. Na cmentarzu tym można odwiedzić grobowce postaci takich jak: Maria Konopnicka, Ordon, Gorgolewski czy Groby Orląt Polskich.


Uliczki Lwowa – spacerując po mieście można przemieszczać się klimatycznymi i zabytkowymi uliczkami. Każda z nich zawiera wiele elementów, które pozwolą poznać kultura i starą architekturę miasta. Alejki te zawierają wiele detali, które zachowały się z dawnych i antycznych czasów. Wycieczka piesza pomiędzy starymi kamienicami pozwala wczuć się w klimat lwowski i poznać miasto od podszewki.


Zwiedzając miasto należy kierować się również własnymi zainteresowaniami i potrzebami. Każdy turysta znajdzie dla siebie odpowiednią rozrywkę, a miasto zachwyci nawet najbardziej wymagających podróżujących.