Kobieta zmienną jest

Mawia się, że kobieta zmienną jest i jest w tym powiedzeniu sporo prawdy. Nieustanna chęć zmian, eksperymenty ze stylem ubierania czy fryzurą – to typowa domena kobiet. Mało która z nas akceptuje siebie taką, jaka jest naprawdę. Zawsze jesteśmy za grube, za chude, za wysokie. Kiedy natura daje nam jasne włosy – chcemy ciemniejsze, kiedy kręcone – chcemy proste i odwrotnie. Nic zatem dziwnego w fakcie, że przemysł kosmetyczny jest tak bardzo rozbudowany. Kobiety nieustannie wyszukują sposoby na proste włosy, rozjaśnianie, ujędrnianie itp.


Należy pamiętać, że każdy eksperyment kosmetyczny niesie za sobą konsekwencje. Źle dobrany krem może powodować podrażnienia, zbyt ciężka odżywka spowoduje, że włosy będą łatwiej się przetłuszczać, a kiepska farba do włosów sprawi, że włosy pielęgnowane latami ulegną szybkiemu zniszczeniu.


Zaczynając testowanie nowego kremu, szamponu czy odżywki należy zachować szczególną ostrożność. Nie każdy osławiony wśród koleżanek kosmetyk będzie zbawienny dla Twojej skóry czy włosów. Każda kobieta jest inna, a co za tym idzie – każda z nas potrzebuje innej pielęgnacji.


Zanim sięgniesz po chemiczne kosmetyki z masą nieznanych składników spróbuj naturalnych metod pielęgnacyjnych – są one delikatniejsze, ale mniej inwazyjne i w większości przypadków dużo łatwiej tolerowane przez naszą skórę.


W internecie znajdziesz całą masę sposobów na odżywienie włosów, naturalne rozjaśnienie lub przyciemnienie, a jeśli dobrze poszukasz znajdziesz tam nawet sposoby na proste włosy.
Z pewnością zastanawiasz się czy wyprostowanie włosów bez niszczących zabiegów jest w ogóle możliwe? To zależy od tego jak bardzo potrzebujesz wyprostować włosy. Jeśli Twoje kosmyki tylko lekko się falują istnieje duża szansa, że wyprostujesz je bez inwazyjnych metod. Kluczem jest przede wszystkim dobre nawilżenie łuski włosa – dzięki temu włos wygładza się i lekko dociąża, a co za tym idzie – samoistnie się prostuje.

Podobny efekt uzyskasz przeprowadzając laminowanie włosów żelatyną. Niestety w przypadku mocno kręconych włosów metody te niewiele dadzą. Rozwiązaniem w takim wypadku może być keratynowe prostowanie włosów. Zabieg ten skutkuje prostymi włosami i jednoczesnym odżywieniem kosmyków dzięki wprasowaniu w nie cząsteczek keratyny.

Keratynowe prostowanie włosów najlepiej wykonać u doświadczonego fryzjera. Tańszym sposobem na wyprostowanie włosów jest użycie prostownicy. Pamiętaj jednak, że wysoka temperatura wysusza i niszczy włosy – warto zainwestować w spray lub odżywkę termoochronną.