Nasiona outdoor – co warto o nich wiedzieć?

Jak zacząć kolekcjonować nasiona marihuany? Przede wszystkim powinniśmy określić swój cel. Możesz zacząć od konkretnego producenta lub gatunku, np. wybierając jedynie produkty z rodziny sativa lub indica. Możesz jednak przejść do nieco prostszego (jak na początek) wyboru, inwestując w nasiona outdoor lub indoor. Dlaczego jest to według nas łatwiejszy sposób na początek kolekcjonowania? Ponieważ nie zamykasz się na odmiany, gatunki i producentów. Możesz więc wybierać między droższymi i tańszymi opcjami w zależności od budżetu lub upodobań. Poznaj więcej szczegółów na ten temat już teraz.

Co to jest uprawa outdoor?

Jest to uprawa roślin na zewnątrz. Należy wtedy zadbać o odpowiednie umieszczenie krzewów konopi, by nie zagrażał im wiatr i zwierzęta oraz były odpowiednio nasłonecznione. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie odmiany się nadają do takiej formy hodowli, dlatego koniecznie trzeba sprawdzić podczas zakupu informacje, czy dane nasiona są do tego przeznaczone, czy raczej do innej formy hodowli.

Jak widać, nasiona outdoor przeznaczone są do uprawy pod chmurką. Czy to znaczy, że nie można ich stosować w growboxach i growroomach? Oczywiście, że nie. Zamknięta hodowla przy pomocy lamp ma tę zaletę, że jesteśmy w stanie stworzyć roślinom takie warunki, jakich potrzebują do rozwoju.

Czy uprawa outdoor jest skomplikowana?

Nie. Nie można jednak powiedzieć, że jest prostsza niż indoor, ponieważ na nasze rośliny czeka dużo innych zagrożeń, np. w postaci szkodników lub dzikich zwierząt. Dodatkowo jesteśmy w dużej mierze zdani na warunki pogodowe i jeśli będą one pozostawiać wiele do życzenia, rośliny również nie zagwarantują Ci zadowalającego plonu. Czy nasiona outdoor mają wpływ na rezultaty? Oczywiście, że tak. Z niskiej klasy produktów, ciężko wyhodować satysfakcjonujące rośliny. Należy zatem zawsze stawiać tylko i wyłącznie na markowe rozwiązania, które cieszą się pozytywnymi opiniami.

Wszystkie informacje przedstawione w powyższym materiale, służą celom informacyjnym i edukacyjnym dla kolekcjonerów nasion. Dzięki nim ich kolekcje nabierają dużo większego znaczenia i kierunku rozwoju, dzięki któremu mogą opisywać szczegółowo zbiory. Nie propagujemy i nie zachęcamy do uprawy marihuany konopi w Polsce. Tym samym przypominamy, że dystrybucja i posiadanie nasion jest legalne w przypadku osób, które ukończyły 18 rok życia. Jeżeli więc należysz do tej grupy i chcesz zacząć kolekcjonować nasiona outdoor, wybierz już dziś asortyment, który dostosowany jest do Twoich oczekiwań.