Jak pielęgnować włosy po trwałej?

Trwała to bardzo popularny rodzaj fryzury, który ostatnio powrócił na salony. Ten typ uczesania znowu jest w modzie. Fryzjerki wykonują go chętnie i często, gwarantując klientkom piękne i puszyste kosmyki, które dzięki specjalnemu ułożeniu potrafią nawet kilkukrotnie zwiększyć swoją objętość. Jest to doskonałe rozwiązanie dla pań posiadających z natury cienkie i wiotkie włosy. Jak jednak należy dbać o uczesanie po wykonaniu trwałej?

Jakie kosmetyki do trwałej będą najlepsze?

Istnieje kilka podstawowych zasad, których zdecydowanie warto się trzymać tuż po wykonaniu tego rodzaju fryzury. Pierwsza z nich mówi o tym, że przez okres kilku dni po zabiegu nie powinno się przesadnie ingerować w strukturę włosa. Co to dokładnie oznacza? Otóż włosów po trwałej nie wolno ani myć szamponami, ani tym bardziej czesać i to przynajmniej przez dwa, a najlepiej trzy dni. Kosmetyki do trwałej muszą bowiem jak najlepiej osadzić się na cebulkach. Potrzebują czasu, by mogły właściwie zadziałać, dlatego należy im go zapewnić.

W przeciwnym wypadku efekty zabiegu fryzjerskiego nie utrzymają się zbyt długo, a istnieje również spore prawdopodobieństwo, że całkowicie znikną. Wskutek zastosowania szamponów czy odżywek pasma błyskawicznie się rozprostują. Lepiej więc nie ryzykować i przez kilka dni pozostawić je w spokoju, a dopiero potem zająć się właściwą pielęgnacją.

Ważne jest również to, z jakich kosmetyków pielęgnacyjnych i stylizacyjnych będzie się korzystać w późniejszym okresie, czyli ok. tydzień po zabiegu. Muszą być one dostosowane do typu fryzury. Jako że włosy po tak skomplikowanym zabiegu najczęściej są przesuszone, warto zadbać o ich dogłębne odżywienie. Kosmetyki przeznaczone do nawilżania pasm znakomicie się tutaj sprawdzą. Przepięknie wygładzą włosy i docisną je do skóry głowy, dzięki czemu te nie będą aż tak bardzo się elektryzować.

Istnieją również specjalistyczne kosmetyki do trwałej. Są to szampony, odżywki, maski, a nawet lakiery i żele do włosów. Można je dziś kupić niemalże w każdej drogerii czy sklepie kosmetycznym. A jeśli tam się ich nie znajdzie, zawsze pozostaje opcja zrobienia zakupów online – w sieci da się już znaleźć dosłownie wszystko.

Oczywiście sama fryzjerka powinna poinformować swoją klientkę o tym, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów tuż po wykonaniu trwałej. Na pewno trzeba ją zmienić. Należy zastąpić standardowe preparaty kosmetyczne tymi specjalistycznymi. W przeciwnym wypadku efekty trwałej będą marne i zabieg trzeba będzie niestety powtórzyć.