Zastanawiasz się ile kosztuje bilet do USA?

Podróżowanie dla wielu osób to ogromna pasja. Dla wielu jest to niesamowita przyjemność, która pozwala na odpoczynek, poznanie nowych kultur, dowiedzenia się czegoś nowego i ciekawego o Świecie. Nic więc dziwnego, że linie lotnicze cenią się i dla wielu ludzi, wydaje się, że ceny biletów są abstrakcyjne.


Na pewno wielu z was zastanawiało się ile kosztuje bilet do USA, przecież jest to kierunek „na czasie”, popularny, każdy chciałby zobaczyć Statuę Wolności, odwiedzić Times Square, powygrzewać się w kalifornijskim słońcu lub po prostu poczuć się przez chwilę jak celebryta idąc aleją gwiazd w Hollywood.


To, ile kosztuje bilet do USA jest uzależnione od wielu czynników. Ważna jest pora roku, w jakiej chcemy odbyć swoją podróż, oraz to, czy nasz termin wyjazdu nie koreluje z jakimiś świętami. Oczywistym jest przecież to, że bilety w Święta Bożego Narodzenia, czy w Nowy Rok będą znacznie wyższe niż w zwykły, nieświąteczny dzień. Kolejnym czynnikiem, od którego zależy to, ile kosztuje bilet do USA jest zarezerwowanie go z wyprzedzeniem. Odpowiednio wczesny zakup biletu może wpłynąć na to, że zaoszczędzimy nawet kilkaset złotych. Oczywiście zaoszczędzone pieniądze możemy wydać podczas naszej wymarzonej wycieczki do USA!

Czasami, linie lotnicze robią promocje „last minute”, dzięki którym można kupić bilet za naprawdę okazyjną cenę. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wylot może być nawet następnego dnia po zakupie w promocji. Została jeszcze jedna kwestia, która określa to, ile kosztuje bilet do USA – rodzaj linii lotniczych. Najbardziej popularne firmy mają zdecydowanie wyższe ceny, niż te mniej znane. Wiadomo, że często płacimy za markę, mimo tego, że usługi w tych mniej popularnych liniach nie zawsze odbiegają od tych, reprezentowanych przez największe firmy. Istnieje jednak przekonanie, że lecąc samolotem prestiżowej linii lotniczej mamy gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podróży.


Skoro zostały omówione już wszystkie aspekty, od których zależy cena, to można zadać sobie właściwe pytanie – ile kosztuje bilet do USA? Biorąc pod uwagę wyżej wymienione argumenty, ceny wahają się od 1500zł do nawet 3500zł w obie strony za osobę.
Bardzo ważnym aspektem warunkującym to, ile kosztuje bilet do USA jest także dokładne miejsce, w które się wybieramy.

Przykładowo – bilety do Nowego Jorku kosztują w granicach 1500zł – 1900zł, natomiast do Honolulu przekraczają kwotę 3000zł.
Wybór celu podróży nie jest łatwy, szczególnie dla miłośnika zwiedzania, który marzy o tym żeby zobaczyć cały Świat. Uważam jednak, że USA to jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków, w jaki można się udać.