Popularne jeansy dla mężczyzn

Każdy mężczyzna ma w swojej szafie chociaż jedną, klasyczną parę jeansów. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza, że jest to najpopularniejszy rodzaj spodni na świecie. Jednak pierwotne przeznaczenie znacznie różni się od tego jak obecnie stylizowane i noszone są jeansy. 

Początki jeansów

W 1873 roku Levi Strauss i jego wspólnik Jacob Davis po wielu próbach, opatentowali spodnie wykonane z jeansu, wzmocnione w miejscach najbardziej narażonych na przetarcia (oczywiście wyłącznie dla mężczyzn). Możliwe, że spodnie jeansowe nie zostałyby nigdy wynalezione gdyby nie gorączka złota w USA. Pierwotnie spodnie były przeznaczone dla poszukiwaczy złota, to dla nich zbawieniem była wytrzymala odzież do ciężkiej pracy fizycznej. Jeansy były do tego idealne, wytrzymałe na wszelkie otarcia i dziury. 

Jednak sukces poprzedzony był latami prób i błędów, którymi Levi Strauss nie zrażał się i wciąż próbował. Końcowym efektem sukcesu była jednak firma Levi Strauss & Co znana na całym świecie.

Jak męskie jeansy stały się popularne?

Przełom w przypadku jeansów przyniosły westerny. A ponieważ wiemy, że każdy mężczyzna (chociaż kiedy był dzieckiem) marzył o tym, żeby wyglądać jak kowboj to nieodłącznym elementem stały się jeansy. Potem kolejne filmy przedstawiały głównych bohaterów w jeansach, a to oznaczało masowe wykupywanie spodni jeansowych.

Dodatkowym aspektem przez który ludzie dosłownie rzucili się na jeansy był sam Elvis Presley, a parę lat później okładka płyty The Rolling Stones na której widać męskie jeansy.

Jeansy obecnie

Z racji, że moda na jeansy trwa już około 100 lat to niektóre rzeczy się trochę zmieniły. Zwłaszcza to, że jeansy nosimy praktycznie na codzień oraz to że nie tylko spodnie są z jeansowego materiału. W obecnych czasach mężczyźni mają do wyboru sporo fasonów, które mogą idealnie dobrać do swojej sylwetki. Jednak kolorów do wyboru jest znacznie więcej – białe, czarne, czerwone, zielone itd. Sprawdź tutaj, duży wybór spodni męskich.

Z racji, że mężczyźni lubią zakładać jeansy np. na rozmowę o pracę łącząc je z koszulą oraz marynarką, warto żeby kolor jeansów był klasyczny niebieski lub czarny. Na codzień jednak wybór koloru zależy od własnych upodobań.

Warto zwrócić uwagę na to, że obecnie jeansy nie są jedynie częścią garderoby dla mężczyzn. Noszą je również kobiety, dzieci, młodzież (należąca nierzadko do różnych subkultur). Wszyscy bez wyjątku wyglądają w nich świetnie, niektóre fasony zostały stworzone specjalnie, aby ukryć pewne mankamenty sylwetki.